طراحی، پیاده سازی و اجرا : ایران سایت

پروژه تهیه تجهیزات و اجــرای نــورپــردازی مجمـــوعــه پــل‌هــای کاروانسرای سنگی دو
Anonym

پروژه تهیه تجهیزات و اجــرای نــورپــردازی مجمـــوعــه پــل‌هــای کاروانسرای سنگی دو

که در کیلومتر 15 اتوبان تهران - کرج (محدوده شهر وردآورد)  واقع گردیده است، با توجه ضرورت ایجاد نمای بصری مناسب از پروژه عظیم مجموعه پل های کاروانسرای سنگی،   اوایل شهریور ماه  سال 95 از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران طی فرآیند برگزاری مناقصه عمومی به شرکت شهاب توشه ابلاغ گردید و قرار است طبق برنامه زمانبندی در دی ماه به بهره‌برداری برسد، با توجه به اینکه نورپردازی پل ها دارای ضوابط خاصی از قبیل عدم ایجاد خیرگی، عدم ایجاد آلودگی بصری در روز، استفاده از رنگ نورهای متعارف، استفاده از چراغ‌های با درجه حفاظت بالا، را می طلبد با پیشنهاد شرکت شهاب توشه تغییراتی در زمینه رعایت ضوابط فوق مطرح و از سوی کارفرمای پروژه مورد تایید واقع گردید که به معرفی مناسب تر حجم و ویژگی های معماری بنا، کمک شایانی نمود.
یکی از ویژگی‌های بارز این پروژه، نورپردازی یکی از اصلی ترین مجموعه پل های ورودی شهر تهران می باشد. که کلیه 1500 پروژکتور مورد استفاده در این پروژه در کارخانه شرکت شهاب توشه تولید و توسط آزمایشگاه مورد تایید سازمان زیباسازی شهر تهران، کلیه تست های اپتیَکی و فیزیکی را  pass  نموده است  و سایر فعالیت های وابسته از قبیل لوله گذاری ، کابل کشی و نصب تابلوهای کنترل و برق، آن توسط اکیپ های فنی  این شرکت  اجرا گردیده است.
از جمله سایر ویژگی های خاص پروژه در بخش اجرایی، نصب و اجرای کلیه تجهیزات نورپردازی روی پل ها  بدون حتی یک لحظه انسداد مسیر اتوبان تهران - کرج می باشد.در این روش از سبد متحرک روی بدنه پل ها جهت نصب و اجرای تاسیسات الکتریکال مربوطه استفاده گردیده است.
این پروژه تاکنون بالغ بر 95 درصد در دو بخش اجرا و تامین تجهیزات، پیشرفت فیزیکی داشته است که در حدود 20 درصد جلوتر از برنامه زمانبندی اولیه آن می باشد.
پروژکتورهای مورد استفاده در طرح اولیه این پروژه از نوع وال واشرهای 24 وات و high power 30 وات بوده  که باتوجه به  نیاز به پرتو های نور باریک از اسپات 5 وات نیز جهت نورپردازی شیار های باریک روی پایه‌های پل استفاده گردیده است.
نورپردازی این پروژه شامل دو بخش اصلی به شرح ذیل می باشد:
1- نورپردازی عرشه قوسی شکل زیر پل:
نورپردازی این بخش که بخش اصلی نورپردازی را شامل می شود بوسیله وال واشرهای 24 وات شرکت شهاب توشه  به میزان 1200 لومن،  به رنگ کهربایی انجام گردیده است.
2- نورپردازی شیار های روی ستون: نورپردازی شیار های روی بدنه ستون های عمودی مجموعه پل ها، بوسیله پروژکتورهای 5 وات و 30 وات به رنگ کهربایی انجام گردیده است .
که مجموعه ترکیب  این نورپردازی، در عین سادگی، نمای بتنی سازه پل را روح تازه ای بخشیده که امید است بهره برداری زود تر از موعد  این پروژه، بتواند توان فنی و اجرایی شرکت شهاب توشه را که جزو بزرگترین تولید کنندگان چراغ های ال ای دی می باشد، را به منصه حضور برساند و کمک شایانی به زیبایی محیط شهری و آرامش روانی شهروندان نماید.

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بالا